Świat Wiadomości Wiara

Amerykański ksiądz występuje przeciwko modernizmowi. Chce Kościoła katolickiego, nie synodalnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

-Chcę Kościoła, który jest zakochany w swoim Oblubieńcu Jezusie, a nie desperacko szuka aprobaty światanapisał ksiądz Charles Pope z Waszyngtonu. Kapłan krytykuje projekt tzw. „Kościoła synodalnego” wskazując na wiele jego groźnych dla wiary założeń. Jedocześnie podkreśla, że chce Kościoła katolickiego, Kościoła męczenników i świętych. W skrócie – Kościoła tradycyjnego.

Amerykański ksiądz swoje słowa wypowiedział w kontekście zbliżającego się Synodu o synodalności. Kapłan już wcześniej dał się poznać jako ten, który krytykuje dążenie części hierarchii kościelnej do tworzenia „Kościoła synodalnego”. W swoich wypowiedziach wskazywał, że chce Kościoła założonego przez Jezusa, a nie tego, który tak bardzo wiąże się z duchem tego świata.

-Z tego wszystkiego, co słyszę o tym „Kościele synodalnym” to nie chcę go. Chcę Kościoła katolickiego. Chcę Kościoła męczenników, świętych – napisał. Następnie zwrócił uwagę na boską misję Kościoła i porównał ją z celami Synodu o synodalności, który obejmuje dyskusję na temat zwiększonego udziału kobiet, zielonym komunzmie czy większej akceptacji dla sodomitów i gomorytów. Zwrócił też uwagę na pojawiające się postulaty udostępnienia przyjmowania Najświętszego Sakramentu przez osoby żyjące w związkach sodomickich czy niesakramentalnych.

Ks. Charles Pope wskazuje, że mówi się o zniesieniu celibatu czy Komunii Świętej dla rozwiedzionych żyjących w nowych związkach. Jego zdaniem ta sytuacja zmusza do modlitwy o oczyszczenie Kościoła z „miłości do świata”, czyli grzechu modernizmu.

-Tak, chcę, aby Kościół założony i powołany przez Jezusa szedł i nauczał wszystkie narody oraz chrzcił wszystkich ludzi w zbawiennej i promiennej prawdzie Jezusa. Chcę Kościoła zakochanego w swoim Oblubieńcu Jezusie, a nie desperacko szukającego aprobaty świata ani w nim zakochanego. Proszę, Panie, oczyść swoją Oblubienicę, Kościół Katolicki, z miłości do świata. Pomóż nam, ratuj nas, zmiłuj się nad nami i chroń nas swoją łaską! – konkludował kapłan.

Polecamy również: Żydowski antypolak i zwolennik kazirodztwa, jedynką na liście “Lewicy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!