Polska Wiadomości

ABW zatrzymała dwóch rosyjskich agentów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwóch Rosjan, którzy w Warszawie i Krakowie prowadzili zorganizowaną akcję kolportażu materiałów propagandowych Grupy Wagnera. O sprawie poinformował minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

ABW zatrzymała dwóch rosyjskich agentów. Ich zadaniem było sianie rosyjskiej propagandy, podsycanie strachu w społeczeństwie polskim i sprawianie wrażenia, że polskie granice są nieszczelne i przekraczają je bojownicy Jewgienija Prigożyna.

“ABW współdziałając z Policją zidentyfikowała i zatrzymała dwóch Rosjan, którzy w Krakowie i Warszawie kolportowali materiały propagandowe Grupy Wagnera. Obaj usłyszeli zarzuty, dot. m. in. szpiegostwa, i trafili do aresztu” – napisał w poniedziałek na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński. Wpis można zobaczyć tutaj:

Od kilku dni w różnych miastach Polski pojawiały się naklejki z informacją o rekrutacji i zachętą wstąpienia do grupy Wagnera. Umieszczano je w toaletach, na słupach czy publicznych kubłach na śmieci.

Jedną z osób umieszczających takie naklejki udało się pochwycić na gorący uczynku. Nagranie, które krąży w sieci, wykonano na stołecznych Bulwarach Wiślanych. Widać na nim brodatego mężczyznę, który niechętnie rozmawia z autorem nagrania o tym, że przed chwilą nakleił “reklamę” wagnerowców na koszu na śmieci.

Internauci podejrzewali, że mężczyzna może być związany z rosyjskim wywiadem. Nagraniem zainteresowała się więc policja.

Dotarliśmy do kolejnych zdjęć przedstawiających tego mężczyznę. Sporo wskazuje, że zatrzymani dzisiaj przez ABW za naklejki Grupy Wagnera, mogą powiązani z rosyjskimi grupami kibicowskimi, konkretnie ze Spartakiem Moskwa.

ABW

NASZ KOMENTARZ: Dziękujemy służbom za ujęcie tych rosyjskich agentów-prowokatorów. Prosimy też, aby z podobną determinacją ścigały agenturę niemiecką, amerykańską, brytyjską, ukraińską i izraelską, która szkodzi Polsce w nie mniejszym stopniu.

Polecamy również: Na Zachodzie dramatycznie spada poparcie dla pomocy Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!