Wiadomości

Amerykański bombowiec strategiczny przy granicy z obwodem kaliningradzkim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bombowiec strategiczny B-52 przeleciał w pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkim. To odpowiedź na zestrzelenie amerykańskiego drona nad Morzem Czarnym?

Po raz drugi w ciągu kilku ostatnich dni amerykański bombowiec strategiczny Boeing B-52 Stratofortress przeleciał nad Litwą, zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim. W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze, że to odpowiedź Stanów Zjednoczonych na strącenie przez Rosjan drona MQ-9 Reaper nad Morzem Czarnym.

W czwartek wieczorem czasu polskiego, jak wynika z informacji serwisu Flightradar24, bombowiec B-52, który jest zdolny do przenoszenia broni konwencjonalnej i nuklearnej, leciał nad Litwą, przed Kownem skręcił na północ, po czym wleciał w przestrzeń powietrzną Łotwy. Następnie skierował się nad Morze Bałtyckie.

Amerykańska maszyna, lecąc nad Litwą, znajdowała się zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy z należącym do Rosji obwodem kaliningradzkim. W mediach społecznościowych pojawiły się sugestie, że był to pokaz siły Amerykanów, którzy w ten sposób reagują na strącenie przez Rosjan drona MQ-9 Reaper nad Morzem Czarnym.

Czytaj też:

Jest film ze strącenia amerykańskiego drona MQ-9 Reaper nad Morzem Czarnym

/rmf24.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!