Wiadomości

Amerykanie skierowali na Morze Czarne niszczyciel rakietowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykański niszczyciel USS Donald Cook (DDG 75) kieruje się na Morze Czarne. Informację tej treści znaleźć można na stronie internetowej VI Floty US Navy.

„Niszczyciel rakietowy klasy Arleigh Burke USS Donald Cook (DDG 75) rozpoczął pokonywanie Cieśniny Dardanelskiej, w drodze na Morze Czarne 19 stycznia 2019 r., Jego celem jest przeprowadzenie operacji na rzecz bezpieczeństwa morskiego i zwiększenia stabilizacji morskiej w regionie” – czytamy w komunikacie.

„Stany Zjednoczone i US Navy stoją u boku naszych sojuszników i partnerów wspierając wspólne interesy regionalne i stabilność na morzu” – powiedział Matthew J. Powel, dowódca niszczyciela Donald Cook.

„Nasze przybycie na Morze Czarne pokaże możliwości operacyjne marynarki wojennej w dążeniu do osiągnięcia wspólnych celów w dziedzinie bezpieczeństwa w tym regionie” – dodał Matthew J. Powel.

Czy działania te mają związek z zapowiedzią władz Ukrainy, iż przygotowują one operację mającą na celu przerwanie się okrętów ukraińskich przez Cieśninę Kerczeńską? Przypomnijmy, że poprzednia taka próba, która miała miejsce 25 listopada 2018 roku, skończyła się ostrzelaniem przez Rosjan trzech ukraińskich jednostek, a następnie zajęcie ich i wzięcie do niewoli ich załóg:

Rosjanie przejęli ukraińskie okręty, marynarze wzięci do niewoli

/c6f.navy.mil/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!