Europa Polska Świat Wiadomości

Amerykanie chcą przenieść dowództwo dywizji NATO z Niemiec do Poznania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według informacji jakie podał portal defence24.pl wojska lądowe USA planują przenieść dowództwo szczebla dywizji dla działań w Europie z Niemiec do Polski.

Amerykanie zamierzają niebawem przenieść dowództwo szczebla dywizyjnego dla działań w Europie z Niemiec do Polski. Jak poinformował MSG Brent M. Williams, Public Affairs Officer Mission Command Element dla operacji Atlantic Resolve, jednostka Mission Command Element ma być relokowana z Baumholder w Niemczech do Poznania w Polsce – czytamy na defence24.pl.

Oznacza to, że rozkazy dotyczące wojsk lądowych w Europie Środkowo-Wschodniej będą wydawane z Polski. Brent M. Williams oświadczył, że taka zmiana ma zwiększyć zdolności manewrowania wojskami i zwiększyć skuteczność reakcji na zagrożenie.

„Relokacja Mission Command Element z Niemiec do Polski zwiększa efektywność, skuteczność i zdolność US Army do manewrowania wojskami. Wysunięta obecność Mission Command Element w Polsce umożliwia jeszcze lepsze połączenie US Army Europe z sojusznikami, przywódcami i cywilami z państw europejskich, i w końcu zwiększa przygotowanie Sojuszu do odpowiedzi na jakiekolwiek zagrożenie lub kryzys w Europie. Praca z naszymi Sojusznikami NATO i Partnerami Operacji Atlantic Resolve wzmacnia obronną zdolność Sojuszu i tworzy unikalne możliwości dla rozwoju wielonarodowej interoperacyjności i bilateralnego treningu oraz operacji” – czytamy Williamsa.

Źródło: defence24.pl /wolnosc24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!