Polska Wiadomości

American Jewish Committee otwarło siedzibę w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

American Jewish Committee (w skrócie AJC) otwarło swoje nowe biuro Warszawie. Będzie on pełniło swego rodzaju centrum, którego działania będą również obejmowały Litwę, Łotwę, Estonię, Czechy, Słowację oraz Węgry.

Główna siedziba organizacji mieści się w Nowym Jorku. AJC ma charakter globalny i działa od 110 lat. W Europie swoje biura ma już w Berlinie, Brukseli, Paryżu i Rzymie. W Europie Środkowej działa od ponad trzech dekad, ale dotąd nie miało tu siedziby.

Jak tłumaczył Polskiej Agencji Prasowej dyrektor wykonawczy AJC David Harris, chociaż kilka innych miast chciało ugościć AJC, otwarcie siedziby w Warszawie było najbardziej sensowne. Znajduje się ona geograficznie w środku regionu, a Polska jest największym z siedmiu krajów, w których organizacja będzie działać.

– Dla Żydów ważna jest ich historia we wszystkich tych krajach. Polska jest jednak w istocie historycznym centrum europejskich Żydów. Na każdym poziomie: geograficznym, historycznym i geopolitycznym… Ulokowanie tam biura jest najbardziej uzasadnione – dodał Harris.

– Posiadanie biura na tych obszarach oznacza, że nie tylko odwiedzamy je kilka razy w roku lub spotykamy dyplomatów w Waszyngtonie czy w Nowym Jorku, ale także jesteśmy na co dzień zaangażowani w proces zacieśniania więzi z decydentami i ośrodkami kształtującymi opinię. Z dystansu nie moglibyśmy tego robić tak skutecznie – tłumaczył.

Źródło: wyborcza.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!