Wiadomości

Aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała zarzuty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aktorka Barbara K.-Sz. w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej – dowiedział się portal tvp.info. Nie przyznała się. Kobieta kilka miesięcy temu zaatakowała strażników wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej, nazywając ich „mordercami”.

Informację o przedstawieniu zarzutów Barbarze K.-Sz. potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Rzeczniczka przekazała, że Barbarze K.-Sz. przedstawiony został dziś zarzut zniesławienia Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej poprzez zamieszczenie na jednym z portali społecznościowych wpisu, w którym znieważyła funkcjonariuszy określeniem m. in. „mordercy”.

W ocenie śledczych takie pomówienia „mogły narazić SG na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby”. Kobieta nie przyznała się i złożyła obszerne wyjaśnienia – wskazuje prok. Skrzyniarz. Za zarzucany aktorce czyn może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Przypomnijmy, w listopadzie 2021 r. Barbara K.-Sz., aktorka i celebrytka, reklamująca kilka znanych marek, we wpisie pełnym wulgaryzmów komentowała sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

Kobieta atakowała polskie służby, nazywając funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami” i „maszynami bez serca i mózgu”, „ślepo wykonującymi rozkazy”.

„To jest ku**a »straż graniczna« ????? »Straż« ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!” – napisała na Instagramie. Później wpis skasowała.

Kilka dni później kobieta „przeprosiła za niestosowny język i przekleństwa”, choć – jak zaznaczyła – nie zmieniają się jej emocje w sprawie imigrantów.

Celebryci mają dziś ciężki dzień. Wcześniej pisaliśmy, iż Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Piotrowi Z.

Jest akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Piotrowi Z.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!