Wiadomości

Jest akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Piotrowi Z.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Piotrowi Z. – dowiedział się portal tvp.info. Mężczyzna w ocenie śledczych zniesławił i znieważył rzeczniczkę Straży Granicznej. Aktor na portalu społecznościowym napisał, że por. Anna Michalska ma „twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS”.

Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Z. skierował do sądu 10 maja – potwierdza w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka tej prokuratury Aleksandra Skrzyniarz.

Mężczyzna pod koniec marca usłyszał zarzut zniesławienia i znieważenia rzeczniczki prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej. Jak podawała prokuratura, aktor nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył krótkie wyjaśnienia.

Zarzuty, które usłyszał, dotyczą jego wpisu, który umieścił na początku listopada na jednym z portali społecznościowych. Z. opublikował zdjęcie rzeczniczki SG por. Anny Michalskiej, które opisał: „Pani »rzecznik« Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS”. Po pewnym czasie skasował swój wpis. Za zniesławienie i znieważenie funkcjonariusza aktorowi może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Po wpisie aktora Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedziała, że zgłosi w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Do tej informacji odniósł się w rozmowie z Plejadą Piotr Z. „Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli” – tłumaczył aktor w rozmowie z portalem.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!