Wiadomości

Akt oskarżenia za antybanderowskie wlepki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilka dni temu otrzymaliśmy pocztą elektroniczną szokującego maila:

Jestem oskarżony za naklejanie ANTYBANDEROWSKICH WLEPEK z ART. 256 i 257 KK. TJ.NAWOŁYWANIE DO NIENAWIŚCI I PROPAGOWANIE SYSTEMU TOTALITARNEGO. Wlepki te nie zawierały żadnych elementów barw narodowych Ukrainy, ani żadnych elementów godła Ukrainy. Akt oskarżenia jest absurdalny. Najbliższa rozprawa jest 28 marca o godz. 9:00 w Sądzie Rejonowym w Olsztynie.

Zwłaszcza a kontekście uchwalonej niedawno nowelizacji ustawy o IPN treść tego maila nie może nie szokować… A o jakie to wlepki chodzi? Ano takie:

Otóż wlepki takie w dniu 17 października 2016r., pan Robert rozklejał podczas spaceru nad jeziorem. Akcję taką powtórzył 26 października. Mieszkający nieopodal Ukraińcy wezwali policję, która zakuła go w kajdanki i zabrała na komisariat. Następnie wraz z nim dwaj funkcjonariusze udali się wraz z nim do jego mieszkania, gdzie przeprowadzili przeszukanie. Podczas przeszukania znaleziono jeszcze kilka dalszych wlepek.

Efektem tych absurdalnych działań policyjnych było przedstawienie panu Robertowi zarzutów, a następnie wniesienie do sądu aktu oskarżenia…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!