Wiadomości

Akcja CBA w warszawskim klubie nocnym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli we wtorek, niszcząc drzwi, do jednego z klubów nocnych w centrum stolicy. W specjalnej akcji zatrzymali oni trzy osoby na gorącym uczynku przyjmowania łapówki. Zatrzymani mężczyźni podejrzewani są o powoływanie się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości.

Akcja miała miejsce późnym popołudniem w klubie nocnym przy Nowym Świecie, gdzie funkcjonariusze weszli siłowo, niszcząc drzwi.

Piotr Kaczorek z biura komunikacji społecznej CBA powiedział, że taka – nietypowa z punktu widzenia postronnych – akcja wynikała właśnie z charakteru zdarzenia, „żeby można było przyłapać sprawców na gorącym uczynku przyjmowania i przekazywania łapówki”.

Jak zaznaczył Kaczorek, są to wszystkie informacje, które może przekazać mediom na tym etapie sprawy. – Prawdopodobnie w środę rano będzie można przekazać więcej – dodał.

Według nieoficjalnych informacji PAP, chodzi o kwoty łapówki rzędu kilkuset tysięcy euro. Zatrzymani mężczyźni trafią do jednej z prokuratur, gdzie zostaną im postawione zarzuty.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!