Polska Wiadomości

AgroUnia zapowiada protesty w całej Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal tygodnik-rolniczy.pl AgroUnia zapowiada protesty w całej Polsce. Konkretnych lokalizacji jeszcze nie ma, ale jest już termin. – Jedna trzecia rodzin rolniczych żyje dzisiaj poniżej poziomu ubóstwa – twierdzi Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Na profilu facebookowym AgroUnii i w programie “Onet Rano” Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii zapowiedział organizację protestów w całej Polsce. Powód? Jak twierdzi Kołodziejczak, bardzo trudna sytuacja we wszystkich branżach rolnictwa, spotęgowana drastycznie rosnącymi kosztami produkcji.

– Jedna trzecia rodzin rolniczych żyje dzisiaj poniżej poziomu ubóstwa. Ludzie zarabiają na roli połowę tego, co muszą wydawać w ciągu miesiąca. Jednej czwartej rodzin rolniczych należą się zasiłki – powiedział na antenie Onetu Kołodziejczak.

Lider AgroUnii zapowiedział, że protesty odbędą się 9 lutego w całym kraju. Dokładnych lokalizacji jeszcze nie zdradził, ale można przypuszczać, że swoim zasięgiem obejmą cały kraj i będą polegać na blokowaniu dróg.

– Rolnicy są gotowi na protest. Zapowiadamy na 9 lutego strajki w całej Polsce. Będziemy wychodzić na drogi w różnych miejscach, w różnej formie. W tej chwili dokładnie to układamy – wyjaśnił w Onecie Kołodziejczak.

Wczoraj na facebookowym profilu AgroUnii Kołodziejczak poinformował, że pierwsze lokalizacje protestów są już ustalone.

– Mamy już kilkanaście potwierdzonych miejsc. Zapraszamy na drogi tych wszystkich, którzy są oburzeni beznadziejną polityka rządu. Będziemy pokazywać, jak niszczona jest polska produkcja, jak wzrosła inflacja, i jak dziś niskie ceny za nasze produkty niszczą produkcję polskiej żywności – wyjaśnił.

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!