Wiadomości

AgroUnia i rybacy zablokują drogę. Kierowców czekają utrudnienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

​Poważne utrudnienia w sobotę mogą czekać kierowców jadących nad morze. We Władysławowie, na drodze w kierunku Helu, planowany jest protest AgroUnii.

Na 24 lipca AgroUnia zapowiedziała protest. Pamiętajcie, że jutro o 9:00 widzimy się we Władysławowie. Rolnicy z rybakami ramię w ramię w słusznej sprawie – napisała organizacja na swoim Facebooku. W związku z demonstracją dojdzie do blokady drogi na Półwyspie Helskim. Rolnicy i rybacy będą protestowali od godz. 9 do 16.

Komenda Powiatowa Policji w Pucki ostrzega, że korki, które zwykle tworzą się w sezonie letnim, teraz będą jeszcze większe. “Mundurowi będą kierować ruchem, jednak trzeba pamiętać, że na Hel prowadzi tylko jedna droga, dlatego nie będzie możliwości objazdu blokady, co dodatkowo utrudni ruch i znacznie wydłuży czas dojazdu do miejscowości Półwyspu Helskiego” – napisali funkcjonariusze.

Policjanci apeluję do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność. Zalecają także zrezygnowanie z samochodu przy podróży na Hel i skorzystanie np. z pociągu lub promu.

Protest będzie prowadzony w związku z brakiem działań rządzących. Na początku 2020 roku podpisano porozumienie, w ramach którego armatorzy mieli otrzymać odszkodowanie za straty, jakie ponieśli w związku z zakazami połowów dorsza. Rząd jednak z tej obietnicy się nie wywiązał.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!