Polska Wiadomości

Agresywny platformiarz strzelał do pisowskiej dziennikarki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Atak na budynek Telewizji Republika. Napastnik strzelał do pracownicy stacji.

Agresywny platformiarz strzelał do pisowskiej dziennikarki. Pod siedzibą Telewizji Republika doszło do ataku z użyciem broni pneumatycznej. Napastnik strzelał do jednej ze znanych dziennikarek tej stacji.
Jak podaje radiozet.pl do ataku doszło około godziny 13.00. Z relacji świadków wynika, że do pracownicy stacji oddano co najmniej sześć strzałów. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, a sprawę badają już służby.

Szef Telewizji Republika, Tomasz Sakiewicz powiązał to wydarzenie z liderem Platformy Obywatelskiej, Donaldem Tuskiem.

–Najwyraźniej zapowiadana brutalizacja przez Donalda Tuska przybiera na sile. Szczególnie wobec dziennikarzy, którzy są krytyczni wobec niego. Należy mu pogratulować skuteczności – powiedział Tomasz Sakiewicz w rozmowie z portalem Niezalezna.pl. Z kolei w rozmowie z PAP dodał:

-Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że od rana w poniedziałek ktoś celował do osób wychodzących z siedziby stacji. (…) Kilkadziesiąt minut temu do pracownicy administracyjnej z budynku naprzeciwko stacji oddano strzały z broni pneumatycznej. Było ich co najmniej sześć. Na szczęście żaden nie trafił do celu.

Sprawę bada policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w sprawie został zatrzymany 35-letni mężczyzna. Jego motywem była zemsta polityczna na PiSowcach. Ustalono też lokal przy ul. Dzielnej, z którego oddał strzały.

Polecamy również: Polska ukarana za kuriozalne ataki na Rosjan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!