Wiadomości

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w siedzibie NIK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiceprezesi Najwyższej Izby Kontroli Małgorzata Motylow i Tadeusz Dziuba zlecili Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego szczegółowe sprawdzenie gabinetów, które zajmują w siedzibie NIK. Jak dowiedział się reporter RMF FM, agenci pojawili się na miejscu w zeszłym miesiącu.

Nieoficjalnie dziennikarze RMF dowiedzieli się, że chodziło o wykrycie, czy w pomieszczeniach zamontowane są jakieś urządzenia podsłuchowe rejestrujące rozmowy lub obraz. Jednak na podsłuchy, ani kamery agenci nie natrafili. Sytuacja pokazuje natomiast, że konflikt w kierownictwie Najwyższej Izby Kontroli zaognia się coraz bardziej. Wiceszefowie Izby nie poinformowali prezesa NIK, dlaczego wezwali do swoich biur ABW, zastrzegając, że jako urzędnicy mają takie prawo.

O szczegóły działań agentów w kierowanej przez siebie instytucji – Marian Banaś – wystąpił do szefa ABW. Czeka teraz na kopię protokołu i notatki funkcjonariuszy. Na razie nie wiadomo, jakie podejrzenia skłoniły wiceprezesów Małgorzatę Motylow oraz Tadeusza Dziubę do szukania podsłuchów. Przede wszystkim kto – według nich – miałby je zakładać i po co.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!