Wiadomości

Tomasz Lis odchodzi z “Newsweek Polska” – w trybie natychmiastowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Lis odchodzi z wydawnictwa po 10 latach pracy jako redaktor naczelny tygodnika “Newsweek Polska” – informują Wirtualne Media.

– Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast „Świat_PL” i odchodzi z firmy – poinformował RASP w komunikacie prasowym przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl. Nie podano przyczyn tej decyzji.

Dodano, że pełniącym obowiązki redaktora naczelnego “Newsweek Polska” od wtorku będzie Dariusz Ćwiklak, obecnie wicenaczelny. RASP zaznaczył, że o dalszych planach związanych z wyborem redaktora naczelnego “Newsweeka Ringier” poinformuje w osobnej komunikacji.

“Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Newsweeka za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. Newsweek jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia” – napisał Tomasz Lis na Twitterze.

Tomasz Lis redaktorem naczelnym „Newsweek Polska” został w kwietniu 2012 roku, niedługo po tym jak rozstał się z tygodnikiem „Wprost”, którym kierował przez niecałe dwa lata. Razem z nim z „Wprost” do „Newsweeka” przeszła spora grupa dziennikarzy i felietonistów.

/Wirtualne Media/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!