Europa Wiadomości

AfD zaprosiło do Bundestagu zwykłych obywateli. Niemiecki establishment jest oburzony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com Alternatywa dla Niemiec zaprosiła do Bundestagu zwykłych ludzi, którzy są niezadowoleni z działań rządu Angeli Merkel. Niemieckie lewicowe elity nie kryły furii, że ktoś śmie im robić zdjęcia i zadawać pytania.

Politycy prawicowej Alternatywy dla Niemiec wpuścili do parlamentu gości. Byli to niezadowoleni z obostrzeń i działań rządu zwykli Niemcy.

Goście zaczęli robić zdjęcia i nagrywać jak zachowują się parlamentarzyści. Zadawali też pytania… a według obozu rządzącego obrażali ich polityków i „wywierali presję”.

Okoliczności były dla obozu Merkel i lewicy niewygodne. Dyskusja w Bundestagu dotyczyła bowiem ustawy o ochronie przed infekcjami – czyli kwestią obostrzeń.

Niemców do Bundestagu wpuścili posłowie Udo Hemmelgarn, który od razu się do tego przyznał, oraz Petr Bystron i Hansjörg Müller.

Socjaldemokrata Florian Pronold w rozmowie ze stacją telewizyjną ntv oczekuje, że posłowie prawicy zostaną ukarani. Wcześniej Bundestag, ze względu na „bezpieczeństwo i porządek podczas obrad”, uchylił przepis zezwalający deputowanym na zapraszanie do sześciu gości bez obowiązku wcześniejszego zgłaszania ich obecności w gmachu parlamentu.

Niezadowolony z obrotu sytuacji jest m.in. minister gospodarki Peter Altmaier, który poczuł się obrażany przez pewną kobietę. Lewica nie kryje wściekłości.

– Miałem nadzieję, że w Bundestagu nigdy nie dojdzie do czegoś podobnego – powiedział poseł Pronold. Dodał, że polemiki są dozwolone tylko na sali obrad z udziałem posłów, „ale nie z udziałem jakichkolwiek awanturników, ani prawicowych radykałów, którzy zostali tu przemyceni”.

Oburzeni byli też liberałowie. – Jestem członkiem Bundestagu od 30 lat, ale jeszcze nigdy nie przeżyłem czegoś takiego – powiedział wiceprzewodniczący Bundestagu Wolfgang Kubicki z partii FDP

Chyba nie ma wątpliwości kto jest głosem zwykłych obywateli…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!