Polska Wiadomości

Adam Ferency narzeka, że szczuje się prostych ludzi na takich wyrafinowanych i inteligentnych ludzi jak on

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal tysol.pl znany aktor Adam Ferency udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce. Część wywiadu jest poświęcona przypadkom molestowania i mobbingu w środowisku aktorskim, których Adam Ferency, jak twierdzi, “nie widział”. Aktor odnosi się również do ogólnej sytuacji społeczno-politycznej

– Stefan Kisielewski mówił, że za Gomułki była dyktatura ciemniaków. I w jakimś sensie to samo jest dzisiaj. Przecież to, co władza aktualna nam proponuje, jest tak antyinteligenckie. Szczuje się tak zwanego prostego człowieka przeciwko człowiekowi wyrafinowanemu – wyedukowanemu, erudycyjnemu, kulturalnemu. To jest okropne. W długim dystansie to się źle skończy. Ale Polacy mają taką cechę, że lubią sami zapchać się do dziury.

Teraz też pokazujemy Europie, jak bardzo mamy ją w dupie. A potem Europa, która ma już dość tych zarozumiałych Polaków, dzieli nasz kraj na trzy, żeby był spokój. Sami się o to prosimy!

– mówi Ferency

Odnosi się również do ogólnego poziomu napięć społecznych

– A u nas to jest jeszcze umoczone w tym katolicyzmie, który nakazuje sobie wybaczać i nadstawiać drugie policzki. A u tych naszych katolików nie ma żadnego wybaczania, tylko jest nienawiść ziejąca. Bardzo mnie martwi, że to tak przybiera na sile.

Jak się okazuje jednak…

– (…) jak patrzę na to, co się teraz dzieje w kraju, to już mi się tak nie wydaje. Proszę pamiętać, że ja bylem młody 40-50 lat temu, kiedy opresja komunistyczna nie była tak silna. Można oczywiście powiedzieć, że zamordowali Popiełuszkę i wprowadzili stan wojenny, ale jednak w życiu codziennym nie było aż tak strasznie.
(…)
Tak samo cenzura – owszem, ona była, a myśmy się zastanawiali, jak ją obejść. To dawało ogromne możliwości artystyczne

– twierdzi Adam Ferency

Źródło: wp.pl/tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!