Wiadomości

Adam Bielan i Kamil Bortniczuk zakładają partię: “Odbędzie się bardzo duża impreza w Warszawie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Partia Republikańska – to nazwa nowej partii, którą zakładają politycy Porozumienia m.in. Adam Bielan i Kamil Bortniczuk. – W ciągu dwóch tygodni odbędzie się bardzo duża impreza w Warszawie. Będziemy poszerzać Polski Ład o nasze propozycje – zapowiada jeden z parlamentarzystów.

Po konflikcie z Jarosławem Gowinem część ważnych polityków opuściła Porozumienie. Teraz zakładają własną formację. O jej powstaniu już w maju wspominał Jarosław Kaczyński.

Podczas ogłoszenia Polskiego Ładu lider Zjednoczonej Prawicy mówił: „Bardzo się cieszę, bardzo dziękuję, dziękuję naszym koalicjantom. Tu jest pięć podpisów. Wierzę, że niedługo będzie więcej. Że to będzie naprawdę szeroki program, program Zjednoczonej Prawicy, ale coraz bogatszej, coraz mocniejszej”.

Podpytywany o ten temat Kamil Bortniczuk zdradził na Twitterze, że chodzi o nową partię polityczną. Media wskazywały, że oprócz Bortniczuka i Bielana w ugrupowaniu mogliby się znaleźć wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, poseł Włodzimierz Tomaszewski, sekretarz stanu w resorcie do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, minister bez teki odpowiedzialny za sprawy samorządu terytorialnego Michał Cieślak czy była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Teraz w rozmowie z Onetem Kamil Bortniczuk zaapelował o cierpliwość, ale zdradził, że jeszcze w czerwcu w Warszawie „odbędzie się bardzo duża impreza”.

– Nasze propozycje będą na tyle ciekawe, że będzie się o nich mówiło. Będą nas wyróżniać i uzupełniać Polski Ład, spowodują, że ten bardzo dobry program dzięki naszej imprezie będzie jeszcze bardziej doceniony – stwierdził parlamentarzysta.

Zapewnił, że nowe ugrupowanie jakim będzie Partia Republikańska, znajdzie się w koalicji rządzącej i „będzie miała wpływ na to, co się dzieje w Polsce”.

– Sukcesem jest to, że po kilkunastu miesiącach niesnasek w Porozumieniu, idziemy naprzód swoją drogą i będziemy przekonywać Polaków do naszej wizji – zaznaczył.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!