Polska Wiadomości

Abp Stanisław Gądecki zakazał zbiórki pieniędzy na akcję “Stop LGBT” w kościołach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki nie wyraża zgody na promocję społecznego projektu ustawy „Stop LGBT” i zbieranie podpisów pod nią na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

Projekt „Stop LGBT” jest promowany przez znaną działaczkę pro life i byłą polityk Konfederacji – Kaję Godek. Ostatnio głośna była sprawa pobicia kierowcy furgonetki, która służyła do promocji projektu, przez antfiarzy z Michałem „Margot” Sz. na czele.

Projekt ustawy zakazywałby „propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm” oraz „kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny”. Zakazanoby m.in. parad równości.

Choć polski Kościół nie przedstawiał dotąd nieprzychylnego stanowiska wobec tej ustawy, to widocznie przeciw niej jest abp Stanisław Gądecki.

Agencja KAI informuje bowiem, że metropolita nie wyraził zgodny na promowanie projektu na terenach kościelnych. Nie zezwolił również na zbieranie podpisów przez podlegającymi mu kościołami.

A co chodzi?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!