Wiadomości

Dania rajem dla pedofilów? Duńska telewizja nadaje program, w którym dorośli obnażają się przed dziećmi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hitem duńskiej telewizji publicznej jest programu „Ultra smider tojet” („Ultra zrzuca ubrania”), w którym dorośli rozbierają się do naga przed dziećmi. Podobno to obleśne show ma „promować pozytywne nastawienie do ciała” i ośmielać najmłodszych do zadawania pytań. W Danii program okazał się prawdziwym hitem; adaptacją produkcji już interesują się Holendrzy czy Norwegowie.

Program duńskiej telewizji publicznej DR Ultra (kanału przeznaczonego dla widzów w wieku 7-12 lat) wystartował w 2019 r. Jego koncepcja opiera się na tym, że obecni w studiu dorośli – początkowo ubrani jedynie w szlafroki – rozbierają się przed dziećmi w wieku 11-13 lat. Najmłodsi mogą im przy tym zadawać pytania np. o narządy płciowe, tatuaże czy szczegóły ludzkiej anatomii.

„W jakim wieku zapuściłeś włosy w dolnej części ciała?”; „czy jesteś zadowolony ze swoich intymnych części?” – to tylko niektóre ze stawianych pytań.

Ale Jannick Schow, gospodarz programu i autor jego koncepcji, nie widzi w tym programie niczego zdrożnego.

– Być może niektórzy ludzie mówią: o mój Boże, łączą nagość i dzieci. Ale to nie ma nic wspólnego z seksem, chodzi o postrzeganie ciała jako naturalnego, tak jak robią to dzieci – tłumaczył w rozmowie z „New York Times”.

Teraz emitowany jest już drugi sezon programu. Pierwsza odsłona „Ultra smider tojet” cieszyła się ogromną popularnością w Danii – zdobyła też nagrodę dla najlepszego programu dla dzieci na duńskim festiwalu telewizyjnym w 2019 r.

Jednak nie wszyscy są przychylni kontrowersyjnemu show. Peter Skaarup, parlamentarzysta Duńskiej Partii Ludowej, nazwał program „wulgarnym i ekstremalnym”. – Jest o wiele za wcześnie, aby dzieci mogły uczyć się o męskich i żeńskich genitaliach – argumentował.

Producenci „Ultra smider tojet” na krytykę odpowiadają słupkami popularności programu wśród Duńczyków i zaznaczają, że zainteresowanie tym formatem wyraziły już inne kraje, jak choćby Holandia czy Norwegia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!