Wiadomości

A więc jednak – pancerny Gepard powraca, prace powinny się zakończyć do 2024 roku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Realizacja programu Wozu Wsparcia Bezpośredniego Gepard zostanie wznowiona. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zamierza podpisać w lutym br. stosowny aneks do umowy na pracę rozwojową – dowiedział się portal Defence24.pl. Zgodnie z założeniami prace powinny się zakończyć do 2024 roku.

W odpowiedzi na pytania Defence24.pl zespół prasowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju poinformował, że obecnie trwają ostatnie przygotowania do podpisania aneksu do umowy na pracę rozwojową w zakresie Wozu Wsparcia Bezpośredniego Gepard. Głównym wykonawcą tej umowy jest OBRUM Gliwice. Stosowny aneks ma zostać podpisany w lutym.

„W chwili obecnej trwa formalna końcowa procedura uzgadniania zapisów aneksu zmieniającego pierwotną umowę, który ma dostosować realizację projektu do zredefiniowanych w MON (już w czasie trwania umowy) Wymagań Operacyjnych dla WWB i zaleceń Ministerstwa Obrony Narodowej. Podpisanie przedmiotowego aneksu planowane jest na luty 2019 r.” – poinformował Zespół Prasowy NCBR

Realizacja programu Gepard została zawieszona w 2016 roku, w świetle redefinicji części założeń projektu przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Rok później Strategiczny Przegląd Obronny rekomendował anulowanie projektu, co jednak nie nastąpiło.

Przecieki , iż program zostanie wznowiony, pojawiły się w listopadzie 2018 roku, o czym pisaliśmy tutaj:

Pancerny Gepard jednak trafi do polskiej armii?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!