Sankcje dotkną byłego prezydenta Rosji.
Wiadomości

A Rosja wciąż swoje – Zacharowa: Polska stara się odwrócić sytuację na swoją korzyść

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Wzywając naszego ambasadora do MSZ, Polska stara się odwrócić sytuację na swoją korzyść” – powiedziała w niedzielę późnym wieczorem rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w państwowej stacji telewizyjnej Rossija 1.

Występując w głównym niedzielnym programie publicystycznym kanału Rossija 1 Zacharowa powiedziała, że wezwanie ambasadora Rosji do MSZ Polski po wypowiedzi prezydenta Rosji o polskim ambasadorze w hitlerowskich Niemczech, to próba odwrócenia sytuacji na swoją korzyść, próba innego rozstawienia akcentów.

Rzeczniczka podkreśliła, że wezwanie ambasadora Federacji Rosyjskiej do ministerstwa spraw zagranicznych należy do dyplomatycznej rutyny i nie jest niczym nadzwyczajnym.

– Nie jest to jakieś wyjątkowe wydarzenie w życiu dyplomatycznym – stwierdziła.

Na pytanie prowadzącego program, dlaczego Polska tak zareagowała, odpowiedziała: „To całkiem proste, dlatego, by szybko odwrócić sytuację na swoją korzyść i powiedzieć, może coś i było, ale czy na pewno?”.

Zacharowa stwierdziła, że Rosja ma od 75 lat niezmienne stanowisko w sprawie II wojny światowej, opiera się ono na prawnym opisie i rezultatach prac Trybunału w Norymberdze.

/rmf24.pl/

Czytaj też:

Ambasador Rosji w Polsce wezwany pilnie do MSZ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!