Świat Wiadomości

USA: Republikanie odzyskują uniwersytety

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal wolnosc24.pl coraz więcej amerykańskich studentów, przedstawicieli tzw. pokolenia milenialsów, czyli osób urodzonych na przełomie XX i XXI w., zaczyna się identyfikować z Partią Republikańską. Wzrost liczby studentów o prawicowych przekonaniach można zauważyć nawet na tradycyjnie najbardziej lewicowych uczelniach.

Za przykład może posłużyć tutaj  Boston, który jest uważany za uniwersytecką stolicę Stanów Zjednoczonych. W największym mieście uchodzącego za silnie lewicowy stanu Massachusetts (który żartobliwie bywa nazywany „ludową republiką Massachusetts”) od wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA poważnie wzrosła – w niektórych przypadkach trzykrotnie – liczba członków College Republicans, czyli klubów republikańskich w okolicznych college’ach.

Co więcej w  college’u Northwestern University w latach rządów poprzedniego prezydenta z obozu demokratycznego- Baracka Obamy klub republikański zrzeszał ok. 30 członków, a na cotygodniowe spotkania przychodziło 10-15 członków. Po wyborze na stanowisko prezydenta Trumpa liczba członków wzrosła do 100, a na spotkania przychodzi 35-50 członków.

Więcej:

Efekt Trumpa! Młodzież w USA odwraca się od lewactwa. Mają dość poprawności politycznej i kłamst

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!