Wiadomości

Oświadczenie w sprawie kłamstw portalu wp.pl i Gazety Wyborczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

OŚWIADCZENIE:

Kłamstwa Wirtualnej Polski i Gazety Wyborczej

W dniu 25 stycznia 2018 r. odbył się w Warszawie popularno-naukowy wykład wydawcy książek historycznych Andrzeja Ryby pt: „Polityka społeczna III Rzeszy niemieckiej. Dlaczego Niemcy pokochali Hitlera?”

Wirtualna Polska oraz Gazeta Wyborcza przypuściły oszczercze i całkowicie zmanipulowane co do merytorycznej treści ataki na organizatora spotkania – Rafała Mossakowskiego (Lider Centrum Edukacyjne Powiśle z Warszawy) oraz zaproszonego wykładowcę Andrzeja Rybę (Wydawca książek z Gdańska) a przy okazji oberwało się Przemysławowi Holocherowi (Wydawca dwumiesięcznik Magna Polonia z Mysłowic).

W tekstach zamieszczonych przez Wirtualną Polskę oraz Gazetę Wyborczą na swoich portalach internetowych nie było ani jednego słowa prawdy – były same kłamstwa! Najwyraźniej oba portale hołdują goebbelsowskiej zasadzie, że: kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą! Wirtualna Polska kompletnie wypaczyła sens wykładu. Przekaz był zupełnie inny. Podstawowe pytanie brzmiało: Dlaczego Niemcy pokochali Hitlera – i o tym był wykład. Nie była to żadna gloryfikacja nazizmu.

W najbliższym czasie wystąpimy na drogę prawną przeciwko pani Rogaskiej – autorce filmu „ukrytą kamerą” oraz tekstu na Wirtualnej Polsce oraz portalom Wirtualna Polska i Gazeta Wyborcza za zamieszczenie tych kłamstw.

Rafał Mossakowski
Andrzej Ryba

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!