Wiadomości

Episkopat USA rozważy zakaz udzielania Komunii Joe Bidenowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykański episkopat pracuje nad dokumentem, w którym biskupi mają jasno wyrazić opinię, że prezydent USA Joe Biden i inni katoliccy politycy popierający prawo do aborcji nie powinni przyjmować komunii.

Stanowisko w tej sprawie ma być przedmiotem obrad posiedzenia Konferencji Amerykańskich Biskupów Katolickich już w czerwcu. Aby inicjatywa przeszła do dalszego etapu prac, potrzebne będzie poparcie 2/3 biskupów, ale nawet według krytycznych wobec niej członków episkopatu głosowanie będzie formalnością, bo popiera ją przytłaczająca większość hierarchów.

Jak poinformował jeden ze zwolenników dokumentu, abp Kansas City Joseph Naumann, tekst miałby “sprecyzować stanowisko Konferencji, że Biden i inne osoby publiczne o podobnych poglądach nie powinni przystępować do komunii”.

– Ponieważ prezydent Biden jest katolikiem, stwarza to dla nas wyjątkowy problem (…) Jak może mówić, że jest pobożnym katolikiem, jednocześnie robiąc rzeczy, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła? – pyta hierarcha.

Głównym problemem w tym kontekście jest sprzeciw Bidena wobec ograniczania prawa do aborcji. Co więcej, w kwietniu prezydent odwrócił zmiany dokonane przez jego poprzednika, Donalda Trumpa, liberalizując zasady dostępu do pigułek aborcyjnych, znosząc zakaz przyznawania rządowych grantów na badania z użyciem komórek płodowych oraz grantów dla organizacji ułatwiających kobietom dostęp do aborcji.

/dorzeczy.pl, tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!