Wiadomości

26 osób zginęło, a kolejnych 30 zostało rannych w pożarze autobusu turystycznego na południu Chin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

26 osób zginęło, a kolejnych 30 zostało rannych w pożarze autobusu turystycznego na południu Chin – poinformowały w piątek wieczorem lokalne władze. Stan pięciu rannych jest krytyczny.

Autobus, na pokładzie którego znajdowało się 56 osób – 53 pasażerów, dwóch kierowców i przewodnik – stanął w płomieniach na autostradzie w pobliżu miasta Changde w prowincji Hunan. Jak poinformowała agencja Xinhua, przyczyna pożaru nie jest znana. Policja aresztowała obu kierowców autobusu.

W Chinach często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków autobusowych. W listopadzie ubiegłego roku 15 osób zginęło w autobusie, który przełamał barierki ochronne na moście i spadł do rzeki Jangcy w rejonie miasta Chongqing. Kamery monitoringu w pojeździe zarejestrowały, że przed katastrofą doszło do bójki między kierowcą i jedną z pasażerek. W czerwcu ub. roku w kolizji autobusu z ciężarówką zginęło 18 osób.

W 2015 roku w wypadkach drogowych w Chinach zginęło 58 tys. osób. Jak dotąd to ostatnie oficjalne dane roczne w tej sprawie, ogłoszone przez władze w Pekinie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!