Wiadomości

26.000 terrorystów ISIS może próbować dostać się do Europy, by tu siać terror

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W tym tygodniu dżihadyści z ISIS zostali przyłapani, jak próbowali przedostać się przez granicę, by dostać się do Europy. Przemawiając w ambasadzie USA w Londynie rzecznik międzynarodowej koalicji walczącej w Państwem Islamskim (ISIS), pułkownik Ryan Dillon, powiedział:

„Istnieje baza danych zawierająca dane 26.000 terrorystów ISIS, która ma dopomóc w ich identyfikacji i podjęciu wobec nich działań, jeśli zostaną rozpoznani, jak próbują wyjechać z Iraku i Syrii czy gdziekolwiek w świecie.”

Amerykański pułkownik powiedział, że międzynarodowe siły bezpieczeństwa Interpol, odpowiedzialne za globalną walkę z terrorystami, ostrzegły, że ISIS umiera, ale może nadal wywoływać alarm w Wielkiej Brytanii.

„Nie mają już armii, którą widzieliśmy w 2014 roku” – powiedział, zauważając jednak, że „nie oznacza to ostatecznego końca Daesh”.

Pułkownik Dillon dodał: “Patrzymy na wroga i widzimy, jak on się przystosowuje, a my zapewnimy naszym partnerom wsparcie, którego potrzebują, aby doprowadzić do tego, by klęska Daesh w Iraku i Syrii miała charakter ostateczny.”

/express.com.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!