Wiadomości

22-latka została uderzona w twarz na ulicy, bo… była w spódnicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do ataku doszło w Strasburgu w północno-wschodniej Francji. 22-latka została zaczepiona przez trzech mężczyzn, którzy obrzucali ją wulgarnymi określeniami. Pretekstem do zaczepki była… spódnica młodej kobiety. Agresorzy dopuścili się nie tylko wyzwisk, lecz także ataku fizycznego – informuje portal o2.pl.

Zaatakowana Francuzka ma na imię Elisabeth. 22-latka została napadnięta w ciągu dnia, kiedy wracała do domu.

– Narzekali, że mam na sobie spódnicę – opowiadała młoda kobieta w rozmowie z radiem France Bleu Alsace.

W trakcie powrotu Elisabeth na drodze młodej kobiety stanęło trzech mężczyzn. Jeden z nich w wulgarny sposób skomentował wygląd 22-latki i jej – jak twierdził – „niestosowną” spódnicę.

– Spójrz na tę dz**kę w spódnicy – cytuje napastnika „Independent”.

Dwaj agresorzy przytrzymali Elisabeth, podczas gdy trzeci bił ją pięścią po twarzy. Uderzenie było na tyle silne, że napastnik podbił 22-latce oko. Młoda kobieta wspominała, że została pobita w obecności kilkunastu świadków, jednak nikt nie interweniował.

Na temat zdarzenia zabrali głos przedstawiciele francuskich władz. Gabriel Attal, rzecznik rządu, stanowczo potępił atak na młodą kobietę. Oświadczył, że każda mieszkanka Francji powinna czuć się bezpiecznie bez względu na to, jak jest ubrana.

– We Francji musimy mieć możliwość wychodzenia na ulicę tak, jak chcemy. Nie możemy zaakceptować tego, że dziś we Francji kobieta czuje się zagrożona, jest nękana, słyszy groźby lub jest bita z powodu swojego ubioru – oświadczył Gabriel Attal.

/o2.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!