Wiadomości

11 maja w Warszawie odbędzie się demonstracja #STOP447

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiedzieli dużą manifestacje przeciw amerykańskiej ustawie 447 i roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Marsz ma przejść ulicami Warszawy 11 maja.

Dziś na konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział ogólnopolską demonstracje przeciw amerykańskiej ustawie 447 JUST.

– 11 maja w Warszawie odbędzie się duży marsz pod hasłem #STOP447. Nie możemy się zgodzić na to żeby Polska płaciła organizacjom diaspory żydowskiej za tzw. mienie bezspadkowe. Przejdziemy głównymi ulicami stolicy, liczymy na wysoką frekwencję – stwierdził Robert Bąkiewicz

Demonstracja #STOP447 odbędzie się w rocznicę podpisania amerykańskiej ustawy ACT JUST 447.

– Nasz rząd musi wiedzieć, że Polacy nie zgodzą się na wypłacanie roszczeń międzynarodowym organizacjom żydowskim. Naród Polski był ofiarą II Wojny Światowej, a w takich miastach jak Warszawa pozostały gruzy, wszyscy ponieśliśmy straty. Za co mamy płacić? – mówi Tomasz Kalinowski.

Ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST, zwana także ustawą 447 od numeru w dzienniku ustaw) została na początku maja 2018 r. podpisana przez prezydenta USA. Wcześniej jednogłośnie przyjęły ją obie izby amerykańskiego Kongresu.

Budzi ona zastrzeżenia m. in. Kongresu Polonii Amerykańskiej, która apelowała, aby członkowie Polonii przez naciski na reprezentujących ich kongresmenów starali się doprowadzić do odrzucenia ustawy. Pod koniec marca Polacy w USA zorganizowali pikiety m. in. w Chicago, Bostonie, Nowym Jorku czy Hartford, aby wyrazić swój sprzeciw wobec tej ustawy.

/inf. prasowa/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!