Polska Wiadomości Wiara

10 grudnia ruszą procesje w obronie życia i przeciwko aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niedzielę 10 grudnia ulicami Warszawy i innych miast Polski przejdą procesje różańcowe w obronie życia. Marsze odbędą się we wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej.

10 grudnia ruszą procesje w obronie życia i przeciwko aborcji. Procesja Różańcowa za Życiem w stolicy rozpocznie się o godz. 13:00 Mszą świętą w Bazylice Świętego Krzyża. Uczestnicy przejdą ulicami Warszawy do sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia (kościół Paulinów).

Zwracamy się więc do Maryi w szczególnym czasie, gdy jako naród spoglądamy w bardzo niepewną przyszłość. Polityczne zmiany przynoszą bowiem ze sobą niebezpieczeństwo właśnie dla życia w jego początkowej fazie, kiedy każde dziecko wymaga wyjątkowej, pełnej miłości opieki ze strony swojej matki – czytamy na stronie organizatorów.

Organizatorzy zaznaczają, że życie nienarodzonych jest zagrożone. “Z jednej strony możliwością liberalizacji prawa aborcyjnego, a z drugiej wprowadzenia finansowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego, w czasie której dochodzi do bezprecedensowego łamania godności i podmiotowości człowieka” – napisali.

W obliczu tych zagrożeń chcemy wspólnie modlić się w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu w czasie Procesji Różańcowych za Życiem – czytamy.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Życia i Rodziny oraz grupa Zjednoczeni 2022.

Wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej obchodzone jest 10 grudnia. Data ta upamiętnia cudowne przeniesienie Domku z Nazaretu do Loreto. Miało to miejsce w 1294 roku. Zgodnie z tradycją przeniesienia mieli dokonać aniołowie, by uchronić tę pamiątkę Wcielenia przed muzułmanami.

Organizatorami procesji są wierni Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, a wśród nich osoby przewodzące wielu inicjatywom, stowarzyszeniom i organizacjom działającym w ramach Kościoła oraz w łączności z Kościołem Katolickim.  

Polecamy również: Jak Ukraińcy podmieniają zwykłe cargo na “humanitarkę”?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!