Świat Wiadomości Żydzi

Żydzi zaatakowali Rafah. Dziesiątki ofiar cywilnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Armia żydowskiego reżimu okupacyjnego Palestyny dokonała w nocy serii uderzeń w południowej części Strefy Gazy. Strona palestyńska przekazała, że wśród zaatakowanych celów było miasto Rafah, zamieszkane przez uchodźców z pozostałej części Strefy. Kilkadziesiąt osób zginęło. Przed uderzeniem na ten cel, przywódców reżimu ostrzegał prezydent USA Joe Biden oraz instytucje ONZ.

Żydzi zaatakowali Rafah. Jak informuje agencja Reuters, armia izraelska przyznała, że wśród atakowanych celów był “rejon Szabury”, która jest dzielnicą Rafah. Według ministerstwa zdrowia rządzącego w Gazie Hamasu seria izraelskich ataków lotniczych na Rafah, miasto leżące przy granicy z Egiptem i zapełnione ok. 1,5 mln uchodźców, spowodowała co najmniej 52 cywilne ofiary śmiertelne.  Zniszczonych zostało też 14 domów i 3 meczety.

Przed atakiem na przepełnione uchodźcami Rafah, ulokowane tuż przy granicy z Egiptem, ostrzegał Izrael m.in. prezydent USA Joe Biden, rząd Egiptu, ONZ i organizacje dostarczające pomoc humanitarną ludności Gazy. Atak ten miał doprowadzić do gigantycznych ofiar po stronie cywilnej, gdyż rejon ten jest przepełniony ludźmi, którzy uciekli z północnej części strefy. Z kolei Hamas oświadczył, że izraelska ofensywa lądowa na Rafah oznaczałaby “wysadzenie w powietrze” negocjacji dotyczących wymiany zakładników.

Armia i służby bezpieczeństwa Izraela poinformowały o uwolnieniu dwóch izraelskich zakładników uprowadzonych przez Hamas podczas ataku na Izrael 7 października. Zakładnicy mieli zostać uwolnieni w Rafah w rezultacie operacji dokonanej w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Uwolnionych zakładników zidentyfikowano jako 60-letniego Fernando Simona Marmana i 70-letniego Louisa Hara. Według opublikowanego komunikatu byli oni przetrzymywani w budynku mieszkalnym w Rafah. Uwolniono ich w rezultacie nocnej operacji dokonanej wspólnie przez wojsko, służbę bezpieczeństwa Shin Beth i policję izraelską. Strona palestyńska twierdzi, że podczas operacji zginęło siedem osób.

Jak pisaliśmy wczoraj, żydowscy naziści zamordowali dziennikarzy i zniszczyli centrum medialne, które dokumentowało ich zbrodnie wojenne i przeciwko ludzkości. Był to ważny krok przed atakiem lotniczym i operacja lądową w Rafah.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!