Świat Wiadomości

Żydzi w Wielkiej Brytanii protestują przeciwko nauczaniu o gender w szkołach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24pl ultraortodoksyjni rabini w Wielkiej Brytanii sprzeciwiają się pro-homoseksualnym programom nauczania. Przeciwko planom rządu brytyjskiego wydali w połowie lutego stosowne oświadczenie – donosi „The Jewish Chronicle”.

Autorzy oświadczenia twierdzą, że ich szkoły „nie mogą opisywać stylów życia uczniów, zabronionych przez Torę”. Żydowskie placówki powinny dopilnować, by inspektorzy rządowi nie poruszali tych kwestii. Inspektorów rządowych należy grzecznie, ale i stanowczo poinformować o odmowie prowadzenia takich zajęć.

Tak zwana ustawa o równości w Wielkiej Brytanii wymaga nawet od niezależnych szkół przekazywania informacji o osobach, których preferencje seksualne nie wpisują się w tradycyjny model. Jednak według „The Journal” nie wykluczało to możliwości pewnej elastyczności dla szkół religijnych.

Jednak inspektorzy oświatowi domagali się wprowadzenia nauki o mniejszościach seksualnych już w szkołach podstawowych. W tym celu Biuro ds. Równości współpracowało z progenderową organizacją Stonewall. Stwierdzono ponadto, że nauka o związkach „LGBT” jest niezbędna na pewnym etapie edukacji.

W przypadku szkół, które przyjmą te wytyczne, oznaczałoby to, że dzieci w wieku pięciu lat dowiadywałyby się o „rodzinach” homoseksualnych praktycznie na każdych zajęciach. Rabini walczą o zwolnienie ich placówek z tego wymogu.

Rabinat Chinuch UK podjął negocjacje z władzami. Na pewnym ich etapie wydawało się, że uniknięto ryzyka zamknięcia placówek. Następnie po kontrolach okazało się, że sytuacja pozostaje napięta. David Landau w rozmowie z „Jewish Cronicle” wyraził zaniepokojenie działaniami kuratorów.

Deklaracja rabinów Chinuch w Wielkiej Brytanii wynika z listów, jakie otrzymano niedawno od Departamentu Edukacji. Czwartkowe oświadczenie obejmuje londyńską Unię Ortodoksyjnych Kongregacji Hebrajskich (UOHC), Federację Synagog oraz społeczności Gateshead i Manchester Charedi.

Brytyjskie władze wymagają od niezależnych szkół krzewienia szacunku do osób należących do grup wymienionych w ustawie o równości. Wytyczne obejmują także konieczność permisywnej edukacji seksualnej i akceptacji dla związków mniejszości seksualnych.

Antysemityzm vs. nietolerancja na tle seksualnym. Kto wygra?

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!