Świat Wiadomości Żydzi

Perfidni Żydzi twierdzą, że w Strefie Gazy nie ma kryzysu humanitarnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izraelski premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że w mieście Rafah w południowej Strefie Gazy nie ma kryzysu humanitarnego. Według niego armia izraelska prowadzi, jak to określił, „ewakuację ludności cywilnej, wypełniając jednocześnie nasze zobowiązanie do zaspokajania jej potrzeb humanitarnych”.

PErfidni Żydzi twierdzą, że w Strefie Gazy nie ma kryzysu humanitarnego. W swoim oświadczeniu wideo Netanjahu powiedział, że izraelska armia bierze udział w walkach w całej Strefie Gazy, w tym w Dżabalii na północy, Zeitoun w mieście Gaza i Rafah na południu. – Katastrofa humanitarna, o której mówią (krytycy Izraela, “antysemici” – przyp. red.), nie miała miejsca i nie nastąpi – stwierdził Netanjahu.

Premier żydowskiego reżimu dodał też, że „Izrael ewakuuje ludność cywilną z Rafah i jak dotąd prawie 500 000 opuściło ten kraj”.

Słowom tym zaprzeczają organizacje międzynarodowe, które udokumentowały przypadki ludobójstwa i przymusowych wysiedleń Palestyńczyków.

W dniu 6 maja armia izraelska rozpoczęła ofensywę lądową w Rafah, miejscu zamieszkania około 1,5 miliona wysiedlonych Palestyńczyków, wraz z Agencją ONZ ds. uchodźców palestyńskich (UNRWA), szacując, że od początku izraelskiej wojny około pół miliona ludzi uciekło z miasta.

Przejście graniczne w Rafah, ważny szlak pomocy humanitarnej do oblężonej Strefy Gazy, zostało zamknięte wraz z początkiem izraelskiego ataku na miasto.

Według palestyńskich władz, w Gazie zginęło od 7 października 2023 roku już ponad 35 230 Palestyńczyków, głównie kobiet i dzieci, a ponad 79 140 osób zostało rannych. Ponadto na Zachodnim Brzegu, w wyniku codziennych akcji pacyfikacyjnych prowadzonych przez żydowską armię, zginęło prawie 500 Palestyńczyków, a tysiące zostało rannych.

Izrael został oskarżony o ludobójstwo przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, który w styczniu wydał tymczasowe orzeczenie nakazujące mu zaprzestanie aktów ludobójstwa i podjęcie środków gwarantujących pomoc humanitarną ludności cywilnej w Gazie. Żydowski reżim odrzucił to orzeczenie i kontynuuje swoje zbrodnie na oczach całego świata.

Polecamy również: Gigantyczna korupcja przyczyną ukraińskiej klęski na charkowszczyźnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!