Polska Wiadomości

Żydzi chcą zamknąć usta ks. Tadeuszowi Guzowi?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Żydzi chcą zamknąć usta ks. Tadeuszowi Guzowi?

Jak czytamy na profilu Żydowskiej Komisji Śledczej:

“W dniu 11 sierpnia 2021r w Sądzie Rejonowym w Warszawie odbędzie się posiedzenie w sprawie z prywatnego aktu oskarżenia, złożonego przez Przewodniczącego ŻKŚ mecenasa Wiktora Cellera przeciwko ks.prof. Tadeuszowi Guzowi. Akt oskarżenia dotyczy pomówień Narodu Żydowskiego o dokonywanie zbrodni tzw. mordu rytualnego.

sygn. akt: IIIK 194/21 Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza III Wydział Karny ul. Kocjana 3 01-473 Warszawa [email protected]
Trzymajmy wszyscy kciuki za wynik i wspierajmy Mecenasa.

Pozew ten jest oczywistą przestrogą dla tych, którzy chcieliby zajmować się tematami zakazanymi lub takimi, które dawno już zostały przebadane i nic więcej badać nie trzeba. Każdy, kto bowiem słuchał wypowiedzi ks. Tadeusza Guza, wie, że powoływał się on na konkretne dokumenty, a jego oskarżenia nie dotyczyły całości społeczności żydowskiej, a konkretnych przypadków mordów rytualnych. Warto nadmienić, iż Katolicki Uniwersytet Lubelski umorzył postępowanie w tej sprawie, uzasadniając to tym, że: “W wypowiedzi „nie można odnaleźć akcentów nawołujących do nienawiści na tle rasowym”.
Warto również w tym miejscu przyjrzeć się Panu Mecenasowi Cellerowi, który w przeszłości zasłynął już z prób gnębienia Polaków. Próbował on odzyskać Łódzką kamienicę, na rzecz Pana Mordechaja Glasmana, syna Tauby Glasman, która z Polski wyjechała w latach 50. Mecenas Celler uzasadniał  kilkudziesięcioletni okres braku zainteresowania kamienicą, będącą przedmiotem spadku,  panującym w kraju antysemityzmem (a jakże!).
Sąd nie przychylił się do jego próśb i kilka milionów złotych przepadło, próbuje więc dalej…
Brak opisu.
Polecamy najnowsze badania w tej kwestii:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!