Świat Wiadomości Żydzi

Żydowski reżim odmówił wydania wiz pracownikom ONZ, badającym jego zbrodnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Specjalny sprawozdawca ONZ ds. Palestyny Francesca Albanese ostro skrytykowała we wtorek decyzję Izraela o odmowie wydania wiz personelowi ONZ, twierdząc, że „bezpodstawne ataki” na tę organizację dowodzą „moralnego tchórzostwa” – podaje agencja Anadolu.

Żydowski reżim odmówił wydania wiz pracownikom ONZ, badającym jego zbrodnie. “Bez wolności dla wszystkich nie będzie wolności dla nikogo” – skomentowała to Albanese. Jednocześnie wezwała do zawieszenia broni w Gazie, uwolnienia izraelskich zakładników i arbitralnie przetrzymywanych Palestyńczyków, odbudowy i zakończenia okupacji terytoriów palestyńskich.

Był to komentarz do słów żydowskiego ministra Eli Cohena, który napisał: „Nie będziemy już milczeć w obliczu hipokryzji ONZ!” oraz że poinstruował Ministerstwo Spraw Zagranicznych, aby „nie przedłużało wiz pracownikom organizacji w Izraelu i odrzucało wnioski wizowe innym pracownikom ONZ”.

Ja stwierdził, postępowanie ONZ od 7 października stanowi „hańbę dla tej organizacji i społeczności międzynarodowej” oraz że „przestaniemy (jako Izrael – przyp. red.) współpracować z tymi, którzy współpracują z propagandą organizacji terrorystycznej Hamas”.

Cohen oskarżył Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa, który stwierdził, że październikowy atak nie miał miejsca w próżni, ale stanowił odwet za żydowskie zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości.

Powiedział, że komisarz ONZ ds. praw człowieka „publikuje bezpodstawne zniesławienia dotyczące krwi” i nazwał sekcję kobiecą ONZ „organizacją, która przez dwa miesiące ignorowała akty gwałtu popełniane na izraelskich kobietach”.

Izrael uderza w Strefę Gazy od czasu transgranicznego ataku palestyńskiego ugrupowania Hamas 7 października, w którym zginęło ponad 20 700 osób, w tym pracownicy ONZ. Zaatakowała szpitale, szkoły ONZ, a także obozy dla uchodźców i uzasadniła swoje działania tym, że zostały wykorzystane przez Hamas. Uważa się, że w ataku Hamasu zginęło około 1200 Izraelczyków.

Organizacje praw człowieka ostro skrytykowały Izrael za jego taktykę wojenną, nazywając ją „zbiorową karą” wobec 2,3 miliona mieszkańców Gazy.

Polecamy również: Przestępca z OMZRiK znowu donosi. Tym razem za wywiada z Grzegorzem Braunem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!