Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści nie chcą zapłacić odszkodowania rodzinie polskiego wolontariusza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Politycy z kręgu premiera Izraela Benjamina Netanjahu sprzeciwiają się wypłaceniu odszkodowania polskiej rodzinie ofiary ataku wojska na konwój humanitarny w Strefie Gazy. Zamiast tego odgrażają się, że jeśli Polska rzeczywiście chce odszkodowania za śmierć Damiana Sobola, to oni również mogą Polsce “wystawić rachunek”.

Żydowscy naziści nie chcą zapłacić odszkodowania rodzinie polskiego wolontariusza. „Dziennik Gazeta Prawna” relacjonując nastroje w Izraelu kilka dni po ataku izraelskiego wojska na konwój humanitarny w Strefie Gazy, wskazuje na wzrost wypowiedzi antypolskich.

Wśród Żydów panuje opinia, że ich kraj ma prawo bronić się wobec ataku Hamasu z 7 października 2023 roku. Nawet jeśli atak na konwój humanitarny był czymś złym, to na wojnie pomyłki się zdarzają i nie ma o co kruszyć kopii – twierdzi większość tamtejszych polityków.

Większy odzew, niż zamordowanie siedmiu wolontariuszy niosących pomoc w Strefie Gazy, wywołała sprawa dymisji w izraelskiej armii. Itamar Ben-Gewir, minister bezpieczeństwa wewnętrznego uważa, że nawet jeśli armia popełniła błąd, to „żołnierze powinni być podczas wojny wspierani”. – Decyzja szefa sztabu o usunięciu oficerów jest równoznaczna z porzuceniem żołnierzy w środku wojny – twierdzi.

Politycy bliscy Netanjahu nie chcą także, by Izrael płacił jakiekolwiek odszkodowania. Znany z krytycznego stosunku do Polski prezes International Legal Forum Arsen Ostrovsky przyznał, że „zdarzenie było tragedią”, ale żądanie odszkodowania ze strony Polski uznał za bezpodstawne. – Panie Tusk, czy Polska naprawdę chce rozmawiać o zadośćuczynieniu? Jeśli tak, my też mamy spory rachunek do wystawienia Polakom – mówi.

Takie jest stanowisko polityków władzy, a ci z opozycji nabrali wody w usta. Jak analizuje „DGP”, liderzy partii opozycyjnych nie zabrali nawet głosu w sprawie zamordowania pracowników World Central Kitchen.

NASZ KOMENTARZ: Bezczelność żydowska nie zna granic. Oni naprawdę powinni się cieszyć, że Polska nie wystąpiła jeszcze wobec nich o odszkodowania za niszczenie naszego kraju oraz wydawanie polskich patriotów w ręce zaborców/okupantów. Nazbierało się tego przez ostatnie 300 lat, oj nazbierało.

Polecamy również: Zaatakowała partnera kością z zupy. Przyczyną dyzmokratyczne wybory

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!