Europa Wiadomości

Eurokomuniści uchwalili Pakt Migracyjny. Co dalej?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skrajna lewica  dopięła swego. Parlament Europejski przyjął szeroko zakrojoną reformę polityki migracyjnej i azylowej Unii Europejskiej.

Eurokomuniści uchwalili Pakt Migracyjny. – Stworzyliśmy solidne ramy prawne dotyczące sposobu radzenia sobie z migracją i azylem w UE – powiedziała Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu. – Tworzenie tego zajęło ponad dziesięć lat. Ale dotrzymaliśmy słowa. Równowaga między solidarnością a odpowiedzialnością. To jest europejska droga – dodała.

Tak zwany Nowy Pakt o Migracji i Azylu to zestaw pięciu oddzielnych, ale powiązanych ze sobą aktów prawnych, potrzebuje ostatecznego zielonego światła od państw członkowskich. Może to nastąpić już po koniec tego miesiąca. Premier rządu warszawskiego Donald Tusk przekazał na konferencji prasowej, że pakt jest “nie do przyjęcia dla Polski”. W ten sposób udawał, że jest przeciwko niemu, choć jak wiadomo, poparli go wszyscy europosłowie Platformy Obywatelskiej.

– Jestem po wielu rozmowach, w których tłumaczę naszym partnerom w Europie i w instytucjach europejskich, dlaczego pakt migracyjny w tym kształcie jest nie do przyjęcia dla Polski. Nie ma polityki migracyjnej bez skutecznej kontroli na granicy i bez skutecznej ochrony swojego terytorium. Jeśli chcesz prowadzić politykę migracyjną, humanitarną, przestrzegającą ludzkich praw, to musisz mieć narzędzia, a podstawowym narzędziem w polityce migracyjnej jest skuteczna ochrona granicy i skuteczna kontrola, kto chce przyjechać, a kto nie – powiedział.

Europarlamentarzysta Solidarnej Polski, Patryk Jaki zdemaskował hipokryzję Tuska, wskazując, że architektem paktu jest Europejska Partia Ludowa, do której należy między innymi Platforma Obywatelska. “Za 2 lata rozpocznie się dramat dla Europy i Polski. Głosowanie w tej sprawie było blisko jak nigdy. Na wcześniejszych etapach większość była miażdżąca. Teraz posłowie czuli gniew ludzi i zdecydowało ok. 30 głosów. Główny dokument w Pakcie prowadziła i przeforsowała EPP, partia do której należą PO i PSL” – czytamy na jego profilu w portalu X.

– Polska chce być zwolniona z unijnego mechanizmu “solidarności” dotyczącego migrantów, ponieważ jest krajem najbardziej pomagającym Ukrainie – oświadczył w marcu szef MSWiA Marcin Kierwiński. Jak jednak dodał, jeżeli tzw. pakt migracyjny zostanie wdrożony, to nasz kraj będzie go realizować.

NASZ KOMENTARZ: Pakt migracyjny pozwoli Niemcom odsiać co bardziej pracowitych nachodźców, a resztę odesłać do Polski. Czas dywersyfikować się majątkowo, zwłaszcza z dużych miast, gdyż to w nich będą grasować “inżynierowie” z Afryki. Przede wszystkim chrońmy swoje córki!

Polecamy również: Zaatakowała partnera kością z zupy. Przyczyną dyzmokratyczne wybory

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!