Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści anektowali kolejne ziemie w dolinie Jordanu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izraelskie władze okupacyjne skonfiskowały obszar szacowany na 1977 akrów w Dolinie Jordanu na wschód od okupowanego Zachodniego Brzegu. Żydzi chcą w tym miejscu rozbudować osadę Yafit poprzez budowę setek nowych mieszkań oraz utworzenie obszaru przemysłowo-handlowego.

Żydowscy naziści nielegalnie zajęli kolejne ziemie w dolinie Jordanu. Izraelska publiczna stacja radiowa Kan poinformowała, że Dyrekcja ds. Osiedleń (instytucja powstała na wzór antypolskiej Hakaty), na której czele stoi skrajnie syjonistyczny minister finansów Izraela Bezalel Smotrich, planowała skonfiskować te ziemie i rozszerzyć tam osadnictwo już od wielu miesięcy.

Dyrekcja ds. Osadnictwa ogłosiła skonfiskowane ziemie „ziemiami izraelskimi”, twierdząc, że staną się one ziemiami na potrzeby realizacji żydowskich projektów osadniczych.

Radio zacytowało izraelskiego urzędnika zaangażowanego w ten plan: – Planowanie i uskutecznianie budowy mieszkań na skonfiskowanych ziemiach w Dolinie Jordanu będzie kontynuowane przez następny rok. Środki te będą wymagały zatwierdzenia na szczeblu politycznym – stwierdził.

Izraelski ruch “Peace Now”, który monitoruje osadnictwo na Zachodnim Brzegu i w okupowanej Jerozolimie, poinformował, że w ubiegłym roku zarejestrowano rekordową liczbę zatwierdzeń planów budowy osiedli, które są nielegalne w świetle prawa międzynarodowego.

Trzy tygodnie temu Dyrekcja ds. Osiedleń ogłosiła konfiskatę 618 akrów, które następnie uznano za „grunty państwowe” na obszarze osadnictwa Ma’ale Adumim na wschód od okupowanej Jerozolimy. Smotrich stwierdził wówczas: – W czasie, gdy świat stara się podważyć nasze prawa do Judei i Samarii oraz samo istnienie kraju, my poprzez ciężką pracę, strategicznie naciskamy na postęp w zakresie osadnictwa.

Polecamy również: Woke-terrorysta groził zestrzeleniem samolotu ze względu na białych ludzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!