Wiadomości

Żydowscy “badacze” w niemieckim, polskojęzycznym “Newsweeku”, czyli obrzydliwy atak na Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Skala udziału Polaków w wyniszczeniu żydowskich współobywateli była większa, niż przypuszczaliśmy” – twierdzą autorzy książki „Dalej jest noc” pod redakcją znanych z nienawiści do Polaków i elementarnego braku szacunku dla prawdy historycznej Barbary Engelking i Jana Grabowskiego z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Tezy lansowane przez autorów książki są tematem okładkowym najnowszego tygodnika „Newsweek”.

W niedzielę „Newsweek” opublikował swoją najnowszą okładkę zapowiadającą poniedziałkowy numer. Widnieje na niej symbol Izraela – gwiazda Dawida przecinana nożem i krople krwi. Taka ilustracja ma reklamować tekst, który opisuje najnowszą książkę, w której postawiona teza wprost obarcza Polaków o zabijanie Żydów podczas II wojny światowej.

„Z przeprowadzonych przez nas badań jednoznacznie wynika, że zdecydowana większość próbujących się ratować Żydów – na podstawie przebadanych i zweryfikowanych przypadków – zginęła z rąk polskich bądź też została zabita przy współudziale Polaków” – możemy przeczytać w tygodniku Tomasza Lisa.

Dalej możemy przeczytać fragment, w którym prof. Grabowski przywołuje rzekome świadectwo strażaka.

„Zdjąłem trupowi kolczyki i pierścionek i oddałem je komendantowi policji granatowej. A za to otrzymałem pozwolenie zatrzymania butów zdjętych z trupa zabitej Żydówki. W tych butach chodziła później moja żona” – stwierdza jeden z autorów książki.

Takich przykładów niepopartych faktami jest w artykule o wiele więcej.

Czytaj też:

Tak właśnie fałszuje się historię Polski

/TVP Info, Twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!