Polska Wiadomości Żydzi

Żydówka Holland oburzyła się na PO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agnieszka Holland, autorka kłamliwego, antypolskiego filmu „Zielona Granica”, nie jest zadowolona z tego, że rząd Donalda Tuska walczy z nielegalną imigracją tymi samymi metodami, co poprzednia ekipa PiS.

Żydówka Holland oburzyła się na PO. Reżyserka udzieliła wywiadu stacji wp.pl. W jego trakcie nie szczędziła krytyki nowym, lewicowo-liberalnym władzom Donalda Tuska.

– Nie miałam wielkich oczekiwań, bo znam stosunek Donalda Tuska do problematyki migracyjnej. Jego pogląd jest taki, że należy stosować wszystkie możliwe środki, żeby ograniczyć migrację. Podobnie jak u mainstreamu europejskiego spowodowane jest to poczuciem, że napływ migrantów i związane z tym lęki rdzennych Europejczyków doprowadzają do wzrostu napięć, poparcia dla populistów i skrajnie prawicowych polityków – powiedziała Holland.

Jej zdaniem Tusk stosuje „zwalczenie populizmu jeszcze większym populizmem”. Stwierdza ona, że „zamiast budować rzeczywistą politykę migracyjną, większość polityków używa uchodźców, ludzi jako młota na czarownice w celach czysto wyborczych”.

Autorka „Zielonej granicy” zasugerowała, że rząd nie ma innych narzędzi niż „pałka, broń palna, druty kolczaste i okrucieństwo”, bo ulega „lenistwu politycznemu i intelektualnemu”. Nie potrafiła jednak wskazać innych narzędzi. Stwierdziła jednak, że jako artystka nie musi się na tym znać.

– Ja nie jestem polityczką ani tym bardziej globalną polityczką, więc nie mam i nie mogę mieć konkretnej propozycji. To nie jest moja rola. Tak samo nie mam jednej konkretnej odpowiedzi na katastrofę klimatyczną. Wiem tylko, że aby walczyć z tą katastrofą i zapobiegać dalszemu pogarszaniu się sytuacji, trzeba stworzyć bardzo skomplikowaną siatkę narzędzi i środków. To może się udać tylko przy globalnej współpracy i uczciwym kolektywnym wysiłku. Jeśli chodzi o kryzys klimatyczny, to idzie to powoli i zygzakiem, ale świadomościowo posuwamy się do przodu –
powiedziała.

Dodała, że „źródła kryzysu migracyjnego nie leżą w Łukaszence i Putinie, przecież podobna sytuacja jest na południowych granicach Europy, gdzie ci dwaj panowie nie mają możliwości działania”.

Przemoc na granicy Holland porównała do tego, co działo się w niemieckich obozach zagłady. – Dokładnie studiowałam lata 30. XX wieku, II wojnę światową, nazizm, holocaust. I jeżeli pan porozmawia z ludźmi, którzy znają tę epokę jeszcze lepiej niż ja, choćby z panami Marianem Turskim czy z Piotrem Cywińskim, dyrektorem Muzeum w Oświęcimiu, to powiedzą dokładnie to samo, co ja. Legalizacja przemocy, zinstytucjonalizowanie przemocy i wyłączenie spod prawa jakiejś grupy istot ludzkich prowadzi do zbrodni – stwierdziła.

NASZ KOMENTARZ: Niestety w wywiadzie z Agnieszką Holland po raz kolejny zabrakło pytania o barierę wybudowaną przez Żydów na granicy Izraela. Dopiero wówczas mielibyśmy okazję zobaczyć pełen zakres hipokryzji i zakłamania tej perfidnej, antypolskiej żydówki. Swoją drogą – polskie służby powinny ją prześwietlić, czy przypadkiem nie bierze za sianie propagandy, obliczonej na osłabienie obrony granic państwa, pieniędzy od Putina.

Polecamy również: Zatrzymano rosyjskiego agenta. To Ukrainiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!