Wiadomości

Związek Zawodowy Górników odcina się od poczynań działacza, który oprowadzał Gretę Thunberg po kopalni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kierownictwo Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce po wizycie Grety Thunberg w kopalni Makoszowy odcięło się „od szkodzących branży działań”, podjętych przez organizację KWK „Makoszowy”.

– Spotkałam się z górnikami, którzy stracili pracę, bo zamknęli kopalnie, i nawet oni się nie poddali – mówiła Greta, wystąpiła we wtorek na forum ekonomicznym w Davos, gdzie wspomniała o polskich górnikach.

Słynna wagarowiczka odwiedziła w Polsce kopalnię Makoszowy; oprowadzał ją jeden z pracowników Jerzy Hubka.

„Przekazaliśmy Jej, że Górnicy nie boją się zmian i przeobrażeń, wszak pod warunkiem, że rozmawia się z nimi uczciwie i prowadzi rzetelny dialog i wypracowuje konkretny kompromis. Podkreśliliśmy, że kopalnie nie generują dwutlenku węgla CO2 i można je z powodzeniem wyposażyć w nowoczesne technologie z pożytkiem dla środowiska jednocześnie nie tracąc miejsc pracy” – napisał na Facebooku.

Oświadczenie w jego sprawie wydało Kierownictwo Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce. „Pan Jerzy Hubka nie posiada żadnego upoważnienia do wypowiadania się w imieniu Związku Zawodowego Górników w Polsce” – czytamy.

„Kontakty z Gretą Thunberg w świetle kamer telewizyjnych BBC uznajemy za przejaw megalomanii i głupoty, a działania organizacji z Makoszów za szkodliwe dla Polski” – podkreślono.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!