Wiadomości

Zuzanna Falzmann odpowiedziała Rosatiemu. Internauta „Ten człowiek to zawodowy kłamca”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W przypadającą obecnie 30. rocznicę śmierci Michała Falzmanna, inspektora NIK, który odkrył aferę wyprowadzania pieniędzy z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, głos zabrała córka zmarłego urzędnika, dziennikarka TVP Zuzanna Falzmann.

„Dzisiaj mija 30 lat od śmierci mojego Taty. Jako inspektor NIK Michał Falzmann wykrył system grabieży finansów państwa na gigantyczną skalę. Miał świadomość grożącego mu śmiertelnego niebezpieczeństwa ale nie przerwał pracy. Oddał życie za prawdę” – czytamy w poruszającym wpisie córki.

Wieloletnia korespondentka Telewizji Polskiej w USA odniosła się także do wypowiedzi Dariusza Rosatiego, który w swoim tweecie napisał: „Nieprawidłowości w FOZZ wykryła pierwsza Rada Nadzorcza i powiadomiła Ministerstwo Finansów. A MF zawiadomiło NIK”.

Przypomnijmy, że Dariusz Rosati w latach 1966-1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a na przełomie lat 80. i 90. był jednym z członków rady nadzorczej FOZZ.

„Szanowny Panie @DariuszRosati, to co Pan napisał nie jest prawdą. Nieprawidłowości w FOZZ wykrył mój Tata Michał Falzmann. W takim dniu akurat Pan nie powinien chyba zabierać głosu” – odparła dziennikarka.

Pod wpisem Zuzanny Falzmann pojawiła się niemal natychmiastowo masa przychylnych komentarzy internautów.

„Szanowna Pani Zuzanno, w Pani wpisie zbędne jest słowo ‚chyba’”; „A ja bym poszedł jeszcze dalej. Tacy ludzie powinni zniknąć z polityki i wszystkich funkcji publicznych”; „Tak tak – nieprawidłowości w FOZZ wykryła pierwsza Rada Nadzorcza a premier Tusk wprowadził 500+”; „Przecież to urodzony kłamca”; „Podziwiam Pani kulturę i powściągliwość w wyrażaniu dezaprobaty w stosunku do tego indywiduum” – to tylko niektóre z komentarzy pod odpowiedzią dziennikarki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!