Wiadomości

Zuchwała kradzież w Pile. Z terenu przedszkola ukradziono… plac zabaw

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z terenu przedszkola mieszczącego się w centrum Piły została skradziona piaskownica, zjeżdżalnia i podest wraz z zadaszeniem. Dzięki szybkiej reakcji pilskich kryminalnych plac zabaw wrócił do najmłodszych, a sprawca usłyszał zarzut.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło na terenie jednego z przedszkoli w centrum Piły. We wtorek pracownica placówki po przyjściu do pracy zorientowała się, że z posesji zniknął plac zabaw dla dzieci. Dokładnie skradziono zjeżdżalnię, piaskownicę i podest wraz z zadaszeniem. Wartość mienia przekroczyła kwotę 5 tysięcy złotych. Pilscy policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego zdarzenia.

Dzięki pozyskanym informacjom już następnego dnia kryminalnym udało się ustalić, że pozyskane w nielegalny sposób mienie znajduje się na terenie ogródków działkowych. Chwilę później 50-letni mężczyzna, który był odpowiedzialny za to przestępstwo usłyszał zarzut. Plac zabaw wrócił już do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Sprawca kradzieży odpowie za swoje czyny przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Piła/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!