Świat Wiadomości

Żonie premiera Izraela zostały postawione zarzuty defraudacji publicznych pieniędzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl zgodnie z aktem oskarżenia przygotowanym przez izraelską prokuraturę generalną, żona premiera tego kraju – Sara Netanyahu będzie musiała odpowiedzieć za defraudację 360 tys. szekli (ok. 370 tys. złotych).

Środki te wydawała na zamawiane do zajmowanej przez premiera rezydencji posiłki z najlepszych restauracji. Sara Netanyahu wraz z Ezrą Saidoffem, byłym zastępcą dyrektora generalnego Urzędu Premiera, zostali oskarżeni o oszustwo i naruszenie zaufania, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem.

Śledczy uważają, iż wiedziała że ​​łamała przepisy zabraniające zamawiania posiłków z zewnątrz, gdyż rezydencja ma własnego kucharza. Ezra Saidoff fałszował dokumentację, aby uniknąć tych przepisów i stworzyć fałszywe wrażenie, że nie było kucharza w rezydencji w Jerozolimie.

Od kilku miesięcy adwokaci premiera Netanyahu pracują nad zawarciem porozumienia, w którym zrezygnowano by z oskarżenia o przestępstwo, ale wiązałoby się to ze zwrotem funduszy. Urząd Prokuratora Generalnego odrzucił tę propozycję, twierdząc, że zwrot pieniędzy pozyskanych nielegalnie nie jest wystarczającą karą dla kogoś podejrzanego o systematyczną defraudację. Sara Netanyahu odmówiła zgody na opłacenie rachunków za posiłki i przyznania się do zarzucanych jej zarzutów.

Aż śmiech człowieka bierze, kiedy pomyśli się, że mąż tej pani ( który tak na boku również zmaga się z zarzutami korupcji) śmiał pouczać Polaków odnośnie moralności w kwestii zwrotu tzw. “majątku żydowskiego” przez nasze państwo.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!