Wiadomości

Żona emira Dubaju prawdopodobnie uciekła do Niemiec i tam się ponoć ukrywa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

​Żona władcy Dubaju miała uciec od arabskiego szejka i obecnie ukrywa się po tym, jak rozpadło się jej małżeństwo – informuje RMF, powołując się na brytyjskie media.

Księżna Haya Al-Hussein jest córką dawnego króla Jordanii i siostrą obecnego władcy tego kraju. W 2004 roku wyszła za Muhammada ibn Raszida Al Maktuma, emira Dubaju i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie była widziana od maja 2019, a w lutym zaprzestała aktywności w sieci, choć zazwyczaj często publikowała zdjęcia m.in. z prowadzenia akcji charytatywnych.

O możliwej ucieczce poinformowała organizacja “Detained in Dubai”. Doniesienie miały pochodzić od źródeł w rządach Emiratów i Jordanii.

Jak informują media, 45-latka domaga się rozwodu. Uciekła najpierw do Niemiec, gdzie chciała otrzymać azyl. Jak podają nieoficjalnie arabskie media, księżnej w ucieczce z Dubaju miał pomagać niemiecki dyplomata. Władze w Berlinie odmówiły wydania kobiety z powrotem.

Księżna miała rozważać ucieczkę także do Wielkiej Brytanii – a według amerykańskiego “Daily Star” nawet ukrywa się w Londynie – jednakże miała wybrać Niemcy, gdyż “nie ufa brytyjskim władzom, że jej nie oddadzą”.

Księżna Haya jest jedną z sześciu żon Muhammada ibn Raszida Al Maktuma. Z szejkiem ma dwoje dzieci – 11-letnią Jalilę i 7-letniego Zayeda. Prawdopodobnie oboje uciekli razem z matką.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!