Wiadomości

„Żółte kamizelki” zwiodły policję – na Facebooku wzywano do zbierania się pod Wersalem, a zebrali się zupełnie gdzie indziej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek w mediach społecznościowych przewijały się informacje, że „żółte kamizelki” zbiorą się w sobotę pod Wersalem. Okazało się jednak, że na miejscu pojawiło się tyko kilkanaście osób, natomiast bardzo duża grupa protestujących zebrała się pod bazyliką Sacre Coeur, skąd ruszyła – bez kamizelek – w kierunku Pól Elizejskich.

W piątek w mediach społecznościowych przewijała się informacja, że „żółte kamizelki” zebrać się mają w sobotę pod Wersalem. Rano okazało się jednak, że na miejscu było tylko kilkanaście osób.

Protestujący postanowili przyjąć zupełnie inną strategię niż w poprzednich tygodniach. O ile podczas poprzednich protestów zbierali się w tych najbardziej newralgicznych punktach miasta, o tyle w sobotę spotkali się na Montmartre pod bazyliką Sacre Coeur.

Około południa protestujący ruszyli w kierunku Pól Elizejskich. Wedle ostatnich doniesień, policja zatrzymała ok. 30 osób.

/TVP Info, LCI, Twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!