Wiadomości

Żołnierze z 22 batalionu lekkiej piechoty odnaleźli zaginionego mężczyznę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś 11 maja 81 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zaangażowano zgodnie z obowiązującymi procedurami do poszukiwania zaginionego młodego mężczyzny – mieszkańca gminy Ryki, którego zaginięcie w dniu 10 maja br. zgłosiła rodzina.

Terytorialsi z 22 batalionu lekkiej piechoty w Dęblinie, którzy dziś realizowali planowe szkolenie rotacyjne w swoim rejonie odpowiedzialności, otrzymali rozkaz o przerwaniu swojego szkolenia i udzieleniu pomocy Policji i Straży Pożarnej w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny.

W wyniku poszukiwań żołnierze WOT odnaleźli w na skraju lasu na wschód od miejscowości Sierskowola poszukiwaną osobę. Następnie zaginionego mężczyznę przekazali służbie medycznej, która przetransportowała go do szpitala.

Dodajmy, że już wcześniej żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej byli zgodnie z obowiązującymi procedurami wykorzystani do poszukiwania zaginionych osób. Dwa dni temu Terytorialsi z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej brali również udział w poszukiwaniu zaginionej osoby. Ponadto dziś żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej uczestniczą w poszukiwaniu kolejnej zaginionej osoby.

/Centrum Prasowe PAP, foto: autor zdjęć: Michał Niwicz, Polska Zbrojna/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!