Wiadomości

Żołnierze rosyjscy i azerbejdżańscy stanęli twarzą w twarz, demonstrując gotowość do konfrontacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gorąco w Karabachu. Azerbejdżańscy “aktywiści: zablokowali korytarz Laçın. Żołnierze rosyjscy, którzy próbowali interweniować, zdają się być bezradni. Na miejscu pojawili się też żołnierze azerbejdżańscy, którzy stanęli twarzą w twarz z Rosjanami, demonstrując gotowość do konfrontacji.

Przypomnijmy, stoczona jesienią 2020 roku 44-dniowa wojna o Górski Karabach zakończyła się przejęciem kontroli nad większą częścią kontrolowanego dotąd przez Ormian terytorium przez Azerbejdżan. Ormianie utrzymali się w niewielkiej enklawie, nad którą parasol ochronny roztoczyły wojska rosyjskie. Z terytorium Armenii łączy ją droga biegnąca korytarzem Laçın.

Azerbejdżan w ostatnich tygodniach zaczął oskarżać ormiańskich separatystów o nielegalną eksploatację minerałów, w tym złota, a rosyjski kontyngent “sił pokojowych” o wspieranie tego procederu. Dziś grupa azerbejdżańskich “aktywistów ochrony przyrody” zablokowała korytarz Laçın, domagając spotkania z rosyjskim dowódcą, generałem Wołkowem.

Naprzeciw nim stanęli uzbrojeni żołnierze rosyjscy. “Aktywiści” przystąpili do rozbijania namiotów przy drodze. Rosyjscy żołnierze starali się temu zapobiec. Droga biegnąca korytarzem Laçın wciąż jednak była zablokowana. Dodajmy że akcja “aktywistów” zdaje się być dobrze zorganizowana, a nadto bierze w niej udział duża liczba osób.

Wkrótce na miejscu zjawili się żołnierze azerbejdżańscy, którzy stanęli twarzą w twarz z żołnierzami rosyjskimi. Obie strony demonstrują gotowość do konfrontacji. Sytuacja jest bardzo napięta. Nie wiadomo, czym to się może skończyć…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!