Wiadomości

Żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Napastnicy oddalili się w głąb Białorusi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę w rejonie Białowieży doszło do próby siłowego przekroczenia granicy przez kilkuset migrantów; atak rozpoczął się rzucaniem w stronę żołnierzy różnych przedmiotów, a następnie próbą zniszczenia ogrodzenia – przekazał w czwartek MON. „Żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w powietrze” – dodał resort.

“W środę późnym wieczorem w okolicach Białowieży doszło do kolejnej próby siłowego sforsowania granicy przez grupę ok. 150 migrantów” – poinformowała PAP st. chor. sztab. Ewelina Szczepańska z sekcji prasowej Komendy Głównej SG.

Informację o próbie siłowego przekroczenia granicy przez grupę kilkuset migrantów w rejonie Białowieży, przekazało także w czwartek rano Ministerstwo Obrony Narodowej. Jak podał resort na Twitterze, „atak rozpoczął się rzucaniem w stronę żołnierzy różnych przedmiotów, a następnie próbą zniszczenia ogrodzenia”.

“Wczoraj w rejonie Białowieży doszło do próby siłowego przekroczenia granicy przez grupę kilkuset migrantów. Atak rozpoczął się rzucaniem w stronę żołnierzy różnych przedmiotów, a następnie próbą zniszczenia ogrodzenia. Żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Po dotarciu na miejsce wsparcia Straży Granicznej i Policji sytuacja uspokoiła się. Służby graniczne Białorusi przewiozły większą część migrantów w głąb lasu” – poinformował resort obrony.

“W tym samym czasie w okolicach Szudziałowa doszło do kolejnego ataku migrantów na żołnierza. Został uderzony gałęzią w klatkę piersiową. Oddał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Żołnierzowi nic się nie stało. Agresywni napastnicy oddalili się w głąb Białorusi’ – dodano w kolejnym wpisie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!