Wiadomości

Zniszczono samochód Krzysztofa Bosaka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z informacji PAP wynika, że samochód, którym porusza się Bosak po Polsce w trakcie kampanii prezydenckiej, został zniszczony, gdy ten przemawiał do Torunian przy pomniku Mikołaja Kopernika. Na aucie ktoś napisał „faszysta” i zostały w nim przebite opony.

– Sukces Krzysztofa Bosaka i rosnące poparcie w społeczeństwie prowokuje takie akty wandalizmu. Na szczęście są to sytuacje marginalne, a zdarzenie w Toruniu było jedynym tego typu w całej kampanii wyborczej — poinformował PAP sztab kandydata Konfederacji na prezydenta.

Sprawa została zgłoszona do organów ścigania. Toruńska policja potwierdziła, że takie zawiadomienie wpłynęło.

– Zapewniono nas, że miejsce tego zdarzenia jest objęte monitoringiem i namierzenie sprawców, to kwestia czasu. Nie przywiązujemy do tej sprawy dużej wagi. Kampania toczy się dalej — poinformował sztab Bosaka.

– Samochód Krzysztofa Bosaka został zniszczony. Poprosiłem ministra (szefa MSWiA, Mariusza) Kamińskiego o zajęcie się sprawą. Nie ma zgody na agresję w imię walki politycznej i kampanii prezydenckiej. Każdy ma prawo do własnych poglądów — ich wolność jest i będzie w Polsce pod szczególną ochroną — napisał napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

– Dziękuję za reakcję. Przypominam, że od lat zwracamy uwagę na powtarzające się ekscesy z udziałem bojówek antify. Zgłosiliśmy wczoraj sprawę na policję. Po 2 godzinach doprowadziliśmy busa do sprawności i ruszyliśmy dalej w trasę. Chuligańskie wybryki lewicy nas nie zatrzymają — odpowiedział premierowi Krzysztof Bosak.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!